Музей історії села та школи

1. Профіль музею – історичний.

2. Адреса музею – 38150, вул.. Першотравнева 1, с. Човно-Федорівка,

Зіньківський район, Полтавська область. Телефон 9-86-40.

3. Дата відкриття – 13 червня 2009 рік.

4. Керівник музею – Жолоб Людмила Іванівна, учитель історії Човно-

Федорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

5. Режим роботи – щоденно з 9.00. до 14.00, в суботу з 10.00 до 13.00.

6. Розділи музею –

І розділ – «Давня історія села»;

ІІ розділ – «Село в 20-х - 40-х роках»;

ІІІ розділ – «Від відбудови до перебудови»;

ІV розділ – «Човно-Федорівка сьогодні»;

V розділ – «Є на Зіньківщині школа звичайна».

Експозиція музею розміщена у двох кімнатах загальною площею 69 кв. м і налічує близько 575 експонатів. Експозиційна площа 100 кв м.

Силами учнів та вчителів школи зібрані посуд, одяг, рушники, предмети домашнього вжитку, знаряддя праці, які виставлені у відділі «Давня історія села» і розповідають про життя населення Човно-Федорівки та навколишніх хуторів у кінці ХІХ на початку ХХ століття. Унікальною є знайдена в архівах СБУ фотографія місцевого священика, протоієрея Української автокефальної православної церкви Івана Базилевського, який був заарештований в 1937 році і відправлений у заслання на 10 років без права на листування.

Цікавим також є розділ «Село у 20-х – 40-х роках», де представлено велику кількість спогадів жителів села - жертв голодомору 1932-33 рр., портрети 70 односельчан, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, та бійців, що загинули при визволенні населених пунктів Човно-Федорівської сільської ради (їх іменами названі вулиці села), фронтові листи, гільзи від снарядів часів Великої Вітчизняної війни, сільськогосподарські знаряддя праці (однокінний плуг, жорна, кукурудзосаджалка).

У розділі «Від відбудови до перебудови» відтворено розвиток села другої половини ХХ століття. Окреме місце займають експонати, які розповідають про життєвий та трудовий шлях Героя Соціалістичної праці, бригадира місцевого колгоспу «Маяк» Федюна І.М., колекція грошових банкнот і купонів, підшивка примірників газети «Зірка», яка в 50-70-х роках видавалася на території Човно-Федорівської сільської ради.

Експозиція розділу «Човно-Федорівка сьогодні» висвітлює життєвий та трудовий шлях голови правління місцевого господарства, Заслуженого працівника сільського господарства Пінчук Мотрони Федорівни. У експозиції цього розділу представлені фотографії та фотопортрети, зроблені Заслуженим журналістом України В. М. Черкасом, які відображають працю жителів села та природу нашого краю. Розділ постійно поповнюється фотографіями, які відображають сьогодення Човно-Федорівки.

Розділ «Є на Зіньківщині школа звичайна» розповідає про історію місцевої школи. В експозиції музею представлені фотографії учнів та вчителів минулих років, портрети директорів, які у різний період очолювали педагогічний колектив нашої школи, жовтенятська, піонерська та шкільна форма старшокласниці, ранець, з яким до школи ходив ще у 30-ті роки перший визволитель нашого села дивізійний розвідник Яків Горбатенко, дерев’яні парти, періодичні видання, які друкують відомості про наших учнів та вчителів, перший комп’ютер, який отримав навчальний заклад, книги, авторами яких є наші випускники, папки, в яких зберігаються грамоти та дипломи, якими нагороджуються наші учні та вчителі, їх фотографії та перелік досягнень, фото, які розповідають про сьогодення нашого навчального закладу та видатних випускників.

При музеї під керівництвом учителя історії Жолоб Л.І. працює пошуковий загін. Його члени є активними учасниками різних туристсько-краєзнавчих операцій та дослідницьких конкурсів.

Пошукові операції.

2007 рік – конкурс дослідницьких робіт «Славетні імена Полтавщини» - І місце у районному етапі, переможець обласного етапу.

2008 рік – конкурс дослідницьких робіт «Знайди свою вершину» - І місце у районному етапі, лауреат обласного етапу.

2008-2009 рік – вели активну пошукову роботу по збору свідчень людей, які пережили голодомор 1932-33 років.

2009 рік - Всеукраїнська експедиція «Краса і біль України» - І місце у районному конкурсі, лауреат обласного етапу. Зібрали відомості про те, як склалася доля 42 перших випускників Човно-Федорівської середньої школи. Збір даних проводився шляхом зустрічей та листування з самими випускниками, їхніми родичами, друзями, знайомими, вчителями.

2009 рік –Всеукраїнська експедиція «Шляхами подвигу і слави». Зібрали відомості про вчителів учасників Великої Вітчизняної війни.

2010 рік – туристсько-краєзнавча експедиція «Пізнай свою країну» - І місце у районному етапі. Зібрали відомості про випускників школи, які нагороджені Золотою медаллю.

Рада музею та юні пошуковці беруть активну участь у проведенні акцій: «Запали свічку пам’яті», «Поклонимось великим тим рокам», проведенні Дня села, традиційного вечора-зустрічі випускників різних років, який щорічно проходить у стінах школи у першу суботу лютого. У 2008-2009 році тут була відкрита виставка творчих робіт місцевої художниці, випускниці Човно-Федорівської школи 2003 року Любові Сус.

У музеї працює п’ять екскурсоводів, підготовлених з учнів 10 та 11 класу, проводяться уроки мужності та народознавства, тематичні уроки з історії рідного краю. Він є місцем ювілейних зустрічей випускників школи. Його відвідали пошукові загони Мало-Будищанської, Ставківської, Покровської, Кирилло-Ганівської та інших загальноосвітніх шкіл району.

У книзі відгуків свої записи залишили не лише жителі України, а й гості з близького та далекого зарубіжжя. Ось деякі з них.

«Вражені клопіткою працею усіх, причетних до музею. Спасибі вам за працю, за щире захоплення історією рідного села. Будуть такі люди – буде Україна».

Доктор філологічних наук, професор Ужгородського

національного університету Наталія Бедзір. 22.07.2010 року.

«Я вражена! Не могла подумати, що у двох кімнатах можна так щиро і з любов’ю показати історію рідного села…особливо сподобалося художнє оформлення музею…»

Наталія Кекух, жителька Донбасу. 20.03. 2010

Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Човно-Федорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІступенів

Наша адреса: Полтавська область Зіньківський район с. Човно-Федорівка вул. Першотравнева,10-А E-mail: chovnofedorivka@gmail.com Режим роботи: з 8.00 год по 16.00 год. з понеділка по п'ятницю Мова навчання: українська Профіль навчання: універсальний

Дата останньої зміни 21 Березня 2021

Цей сайт безкоштовний!