Ще в 80-х рр.. ХІХ століття у Човно-Федорівці працювали церковно-приходська та відділення земської школи.

У 30-х рр.. ХХ ст.. майже 100 учнів навчалися у початковій школі директором якої був Греков Василь Олександрович. Ця школа відновила свою роботу і після визволення села від німців.

Кількість учнів швидко зростала, класи були переповнені і постала потреба відкрити семирічну школу. Це було зроблено у 1948 році. ЇЇ директором став Троцький Антон Степанович.

У 1956 році було прийнято рішення про відкриття у Човно-Федорівці десятирічки. Директором було призначено Костюка Макара Макаровича. Теплого червневого вечора 1959 року атестати про середню освіту вперше отримали 42 учні. Напередодні 50 річного ювілею Човно-Федорівської середньої школи, члени пошукового загону, який працює при нашому музеї зібрали відомості про те, як склалася подальша доля наших перших випускників. Всі, кого вдалося розшукати були запрошені на відкриття музею і сьогодні ми продовжуємо підтримувати з ними дуже тісні стосунки.

Оскільки спочатку середня школа розміщувалася у семи окремих маленьких будиночках, то з величезним ентузіазмом і радістю вчителі та учні працювали на будівництві нової школи, яка була відкрита в 1967 році. А приміщення, в якому ми знаходимося зараз почало працювати у вересні 1975 року.

В експозиції шкільного музею представлені:

- фотографії учнів та вчителів минулих років,

- портрети директорів, які у різний період очолювали педагогічний колектив нашої школі,

- жовтенятська, піонерська та шкільна форма старшокласниці,

- ранець з яким до школи ходив ще у 30-ті роки перший визволитель нашого села дивізійний розвідник Яків Горбатенко.

- періодичні видання, які друкують відомості про наших учнів та вчителів,

- перший комп’ютер,

- книги, авторами яких є наші випускники,

- папки в яких зберігаються грамоти та дипломи, якими нагороджуються наші учні та вчителі, їх фотографії та перелік досягнень,

- фото, які розповідають про сьогодення нашого навчального закладу.

Є на Зіньківщині школа звичайна,

Але для нас найдорожча вона

Човно-Федорівська.

У пам’яті завжди лишиться вона.

Цю пісню, яка стала гімном випускників Човно-Федорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів написали 6 років тому десятикласники 1959 року.

Серед випускників різних років є вчителі, лікарі, художники, священики. В тому числі: відомий на Кіровоградщині поет-пісняр Григорій Клименко, кандидат педагогічних наук, викладач Полтавського педагогічного університету Штепа Олена, народний артист України учасник відомого не лише на Україні вокального квартету «Гетьман» Петро Заєць, професор Рівненського університету Григорій Масюк, заслужений працівник сільського господарства Семен Москаленко, кандидат технічних наук, член-кореспондент Міжнародної інженерної академії, почесний будівельник Міністерства енергетики Російської Федерації Анатолій Різник, бізнесмен та меценат Петро Хуторянський який, доречі, встановив щорічну премію кращим учням нашої школи за особливі досягнення в навчанні та багато інших.

За роки існування атестати про середню освіту отримали більше двох тисяч наших випускників в тому числі 19 з них нагороджені Золотою та 24 Срібною медалями.

Кiлькiсть переглядiв: 672

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Човно-Федорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІступенів

Наша адреса: Полтавська область Зіньківський район с. Човно-Федорівка вул. Першотравнева,10-А E-mail: chovnofedorivka@gmail.com Режим роботи: з 8.00 год по 16.00 год. з понеділка по п'ятницю Мова навчання: українська Профіль навчання: універсальний

Дата останньої зміни 11 Січня 2024

Цей сайт безкоштовний!